
| Parameter | Value |
|---|---|
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Number of Bits | 12 |
| Sampling Rate | 500 ksps |
| Number of A/D Converters | 1 |
| Number of Channels | 1 |
| Packaging | Tube |
| RoHS | Compliant |
| Reference Type | External, Internal |
| Number of Inputs | 2 |
| Core Architecture(core/core processor) | SAR |
| Configuration | S/H-ADC |
| Ratio - S/H:ADC | 1:1 |
| Input Type | Single Ended |
| Interface Type(Data Interface) | SPI, Parallel |
| Analog Supply Voltage | 2.5 V |
| Max Digital Supply Voltage | 2.5 V |
| Min Digital Supply Voltage | 2.5 V |
Stock: 10
Distributors
pcbx
Unit Price$36.82250
Ext.Price$36.82250
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $36.82250 | $36.82250 |
| 10 | $30.37247 | $303.72470 |
| 25 | $29.12253 | $728.06325 |
| 50 | $27.92403 | $1396.20150 |
| 100 | $26.77513 | $2677.51300 |
